Wniosek o zwolnienie od złożenia dowodu zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego
W Internecie wiedzy znaleźć można wiele, jednak jedynie wieloletnie doświadczenie pozwala na określenie co w tej internetowej wiedzy jest tylko szumem, a co będzie miało znaczenie w Państwa sprawie o rodzinnej. Dlatego też zachęcamy w każdej sprawie prawnej, nie tylko rodzinnej do konsultacji z prawnikiem ( adwokatem, czy radcą prawnym od prawa rodzinnego). Zwłaszcza, że w sprawach rodzinnych rządzą emocję i naprawę trudno o chłodne spojrzenie na naszą własną sprawę.
Poznań, dnia…………………… r.
1Sąd Rejonowy Poznań- Stare Miasto w PoznaniuWydział IV Rodzinny i Nieletnichul. Młyńska 1a 61-729 Poznań
Wnioskodawca: imię i nazwiskozam. …………………………………..PESEL :……………………………….
Uczestnik: imię i nazwiskozam. ……………………………….PESEL: ……………………………
2Opłata sądowa: 100 zł
Wniosek o zwolnienie od złożenia dowodu zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego
Działając w imieniu własnym, wnoszę o zwolnienie mnie ……………., urodzonego dnia ……………………w ………………………., syna ……………………….., obywatela ………………., zam.…………….………., od obowiązku złożenia Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego dowodu zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa z…………………., urodzoną dnia ………………………w …………………………………., córką………., panną, obywatelką polską.
Uzasadnienie
W uzasadnieniu należy w opisowy sposób podać wszelkie okoliczności faktyczne i dowody na ich poparcie uzasadniające powyższy wniosek.
……………………………………………………………(podpis wnioskodawcy)
Załączniki:-odpis wniosku z załącznikami;-dowód uiszczenia opłaty sądowej;-odpis aktu urodzenia;-odpis paszportu;-odpis tłumaczenia.
__________________________________________________________________________
Objaśnienia:
1 Niniejszy wniosek należy skierować do Sądu Rejonowego-Wydział Rodzinny i Nieletnich, właściwego dla miejsca zamieszkania Wnioskodawcy. W przypadku mieszkańców Poznania, w zależności od dokładnego miejsca zamieszkania, Sądem właściwym może być również Sąd rejonowy Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu albo Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu. Wykaz ulic i miejscowości, podlegających pod dany Sąd, można znaleźć na stronach internetowych ww. Sądów.
2 Opłatę sądową wnosi się w formie znaków sądowych – zakupionych w kasie sądu lub przelewa na konto, wskazane na stronie internetowej Sądu.
Czy niniejszy artykuł odpowiedział na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości dotyczące prawa rodzinnego? Jeżeli macie Państwo jeszcze jakieś pytania, to zapraszam do kontaktu z naszym prawnikiem od spraw rodzinnych: Joanna Jędrzejewska– radca prawny. Poznań- Mickiewicza 18a/3
joanna.jedrzejewska@prawnikpoznanski.pl
Adwokat Anna Konrady– sprawy rodzinne w okręgu Sądu w Kaliszu ( Jarocin, Gostyń, Pleszew, Ostrów, Krotoszyn)
anna.konrady@prawnikpoznanski.pl