Home PagePorady prawneIle kosztuje prawnik od rozwodów w Poznaniu?

Ile kosztuje prawnik od rozwodów w Poznaniu?

AutorJoanna Jędrzejewska- 2021-05-10 -
1 Komentarz
Zespół Kancelarii rozwodowej w Poznaniu

Po podjęciu świadomej decyzji o rozwiązaniu małżeństwa, trzeba podjąć dalsze kroki, by plan ten wcielić w życie. Prawie każdy w takiej sytuacji zastanawia się, czy samodzielnie sporządzić pozew o rozwód i reprezentować swoje interesy samodzielnie przed sądem, czy też może lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Powszechnie wiadomo, że sprawy rozwodowe są mocno stresujące i związane z dużym ładunkiem emocjonalnym, a więc jeśli jest taka możliwość lepiej skorzystać z usług adwokata rozwodowego lub radcy prawnego od rozwodu, który sprawę poprowadzi z odpowiednim dystansem.

Decydując się na taką pomoc, każdy zastanawia się, ile to może kosztować.

Oczywiście wynagrodzenia adwokata, czy radcy prawnego zależy od stawek przyjętych w danej kancelarii. Rynek usług prawniczych w Poznaniu jest bardzo rozbudowany i stawki też są różne, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje prawnik od rozwodów w Poznaniu.

W przypadku Naszej Kancelarii, podobnie, jak zapewne wielu innych, wynagrodzenie prawnika zależy od stopnia skomplikowania sprawy rozwodowej.

Najniższa stawka za prowadzenie sprawy rozwodowej w naszej kancelarii wynosi 3.000 zł. Stawka ta obowiązuje w przypadku rozwodu bez orzekania o winie, bez konfliktu o dzieci i bez orzekania o alimentach. Natomiast wyższe stawki obowiązują w przypadku bardziej skomplikowanych stanów faktycznych – gdy zachodzi konieczność orzekania o winie, władzy rodzicielskiej, kontaktach z dziećmi, czy podziale majątku. W związku z tym, że każda sytuacja jest nieco inna i wymaga innego nakładu pracy stawki te są ustalane indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i koniecznego nakładu pracy.

Jeżeli ktoś nie jest zainteresowany tym, by zlecić prawnikowi prowadzenie całej sprawy sądowej, może zlecić naszym prawnikom na przykład napisanie jedynie pozwu rozwodowego lub odpowiedzi na pozew. W tym przypadku stawka za takie pismo również będzie zależała od stopnia skomplikowania sprawy, jednak nie będzie to kwota niższa niż 300 zł.

Adwokaci i radcowie prawni z naszej kancelarii zajmują się również udzielaniem porad prawnych w sprawach rozwodowych. W przypadku więc wątpliwości natury prawnej możliwe jest umówienie się na spotkanie w naszej kancelarii. Koszt takiej porady wynosi 300 zł netto. Na takim spotkaniu prawnik z naszej kancelarii poświęca czas klientowi, rozwiązując jego problem prawny, z reguły spotkanie takie trwa nie krócej niż godzinę.

 

 

Prawnikom z naszej poznańskiej Kancelarii rozwodowej jest bardzo miło, iż niniejszy artykuł zainteresował Państwa. Mamy nadzieję, iż przeczytają Państwo także nasze inne artykuły dotyczące rozwodów i szerzej prawa rodzinnego.

Zapraszamy tez do kontaktu z Kancelarią: Joanna Jędrzejewska prawnik od rozwodów w Poznaniu ( ul. Mickiewicza 18a/3 Poznań)

+48 504 126 688

joanna.jedrzejewska@prawnikpoznanski.pl

 

Autor: Prawnik od rozwodu .pl

Rozwód Poznań

 

1 myśl na temat “Ile kosztuje prawnik od rozwodów w Poznaniu?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oceń ten artykuł