Home PagePorady prawneRozwód Swarzędz – Prawnik od rozwodu

Rozwód Swarzędz – Prawnik od rozwodu

AutorRadca Prawy Bartosz Kowalak- 2020-07-11
Joanna Jędrzejewska – Sprawy rozwodowe Swarzędz

SWARZĘDZ  PRAWNIK OD ROZWODU

Postępowanie rozwodowe nie jest postępowaniem mniej skomplikowanym od innych postępowań sądowych i wymaga profesjonalizmu dla osiągnięcia celu zgodnego z wolą Klienta. Brak profesjonalnego pełnomocnika w toku postępowania rozwodowego może skutkować wieloma negatywnymi konsekwencjami, dlatego skorzystanie z pomocy radcy prawnego i adwokata w takich sytuacjach jest wskazane. Powierzając prowadzenie swojej sprawy rozwodowej naszej kancelarii macie Państwo pewność otrzymania profesjonalnego wsparcia na każdym etapie sprawy i gwarancję właściwej reprezentacji swoich interesów.

 

Obowiązujące prawo pozwala na rozwiązanie małżeństwa w jednej z trzech form:

  • bez orzekania o winie – sąd rozpoznający sprawę nie wskazuje w wyroku winy żadnego z małżonków. Takie procedowanie jest najszybszym rozwiązaniem, gdyż rozwód może zostać orzeczony nawet podczas pierwszej rozprawie. Należy jednak zaznaczyć, że warunkiem koniecznym do rozwiązania małżeństwa bez orzekania o winie jest obopólna zgoda stron.
  • z wyłącznej winy jednej ze stron – małżonek dowodzący winę drugiego małżonka, w czasie procesu musi udowodnić, że za zupełny oraz trwały rozkład pożycia małżeńskiego był odpowiedzialny jeden z małżonków. Przykładowymi przesłankami do orzeczenia rozwodu z winy małżonka są niezaspokajanie potrzeb rodziny, nałogi (w tym alkoholizm), zdrada małżonka, używanie przemocy wobec członków rodziny czy znęcanie się – zarówno fizyczne jak i psychiczne.
  • z winy obu stron – małżonkowie obwiniają się nawzajem o doprowadzenie do zupełnego oraz trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego, jeżeli zarówno zarzuty jednego jak i drugiego małżonka zostaną potwierdzone oraz udowodnione w toku postępowania o rozwód, Sąd będzie mógł orzec rozwód z winy obu małżonków,. Zaznaczyć należy, że najczęściej dochodzi do tego po wieloletnim procesie, związanym z długotrwałym postępowaniem dowodowym.

 

W sprawie o rozwód oprócz rozwiązania małżeństwa sąd orzeknie lub może w przedmiotowym postępowaniu orzec o:

  • sposobie sprawowania pieczy nad małoletnim dzieckiem, w tym o ograniczeniu bądź odebraniu władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców,
  • kontaktach z dzieckiem,
  • alimentach na małoletnie dziecko,
  • alimentach na współmałżonka (w określonych przypadkach),
  • podziale majątku,
  • sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania, w tym także o eksmisji jednego z małżonków

 

Radcowie prawni i adwokaci z naszej kancelarii poprowadzą Państwa sprawę o rozwód, alimenty, opiekę lub podział majątku w Swarzędzu, a także innych miastach województwa wielkopolskiego. Zapraszamy do zapoznania się z zakładką  Nasi prawnicy od rozwodu, gdzie możecie się Państwo zapoznać z naszym zespołem.

 

ROZWÓD WRZEŚNIA – ROZWÓD JAROCIN

Nasza Kancelaria posiada także dwa oddziały w Wrześni przy ul. Sienkiewicza oraz w Jarocinie przy ul. Kościuszki.

 

Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy prawnej w Wrześni, to zapraszamy na stronę internetową naszego oddziału: https://kancelariawrzesnia.pl/kontakt/

 

Natomiast w celu uzyskania pomocy prawnej w Jarocinie lub przed Sądem Okręgowym w Kaliszu, to zapraszamy do kontaktu pod adresem: https://kancelariajarocin.pl/kontakt/

Zostaw swoją myśl na temat “Rozwód Swarzędz – Prawnik od rozwodu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oceń ten artykuł